21-23 вересня 2019 року учні пластового гуртка «Юний пластун» Вараської гімназії  у складі старшопластунів Вараської станиці здійснили мандрівку до села Шпанів Рівненського району. У пластовому таборі зібралися 18 команд пластунів з усієї області. Юні пластуни мали змогу брати участь у різних  активітетах. Кожному учаснику роздавалися 5 таборових грошових одиниць, із зображенням жолудя, якими кожен пластун міг розрахуватися на тому активітеті, де їм сподобалося найбільше. Найцікавішим був активітет «Екстримальна кухня» ,де пластуни спробували такі страви: «сушені черв’яки», «тушені слимаки», « какашки козла», «смажене серце бика».  Спробували свої сили під час гри «Вовча яма», в якій активну участь взяли дівчата : Вознюк Дарина та Ярошик Анастасія , де в чесній боротьбі перемогу отримала Ярошик Анастасія. Сміливці змогли випробувати себе у веслуванні на байдарці. Пізнавальною була інформація про шкідливість поганих звичок. Цікавий активітет підготував старшопластуни станиці Вараш «Як навчитися довіряти». Вечірні посиденьки біля ватри були насичені цікавими іграми та піснями, які виконувалися дітьми та дорослими. Пластуни зустрілися із старими друзями, з якими уже познайомилися на попередніх таборах, та знайомилися з  пластунами з інших осередків. Вихідні дні були екстремальні, насичені, з холодними ночами. Враження дітей : « Коли ми їдемо наступний раз». Особлива подяка старшопластунам Вараської станиці за допомогу та підтримку в організації поїздки.

Керівник гуртка «Юний пластун» Бутрим Лідія Петрівна