Ср. Чер 7th, 2023

2017–2018 навчальний рік оголошено роком німецької мови в Україні і української мови в Німеччині. Українсько-німецький рік мов відбувається згідно з рішенням міністрів закордонних справ двох країн, прийнятим у 2016 році, щоб через 25 років після налагодження дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру і дружбу між Німеччиною та Україною, а також зміцнити й розбудувати співпрацю у культурно-освітній сфері. Заходи з нагоди року мов проводяться  в різних містах України, а також у закладах загальної середньої освіти нашого міста Вараш.

18 травня 2018 року на базі  Парку культури та відпочинку  (м. Вараш) було проведено міське свято німецької мови серед учнів, які вивчають цю іноземну  мову.  Мета заходу – популяризація німецької мови серед молодих українців, для яких це може відкрити кар’єрні перспективи;   поглиблення та розширення знань, культурного світогляду, ерудиції учнів та розвитку їхньої творчої активності. З метою піднесення престижу німецької  мови серед учнівської молоді учасники свята підготували та провели святкову  концертну програму «Німеччина у барвах та слові», цікаві конкурси, ігри та розваги «У світі німецьких казок». У підготовці та проведенні цікавого та змістовного  міського заходу були активно задіяні учні, педагоги, вихователі, батьки Вараської гімназії.

Учень Вараської ЗОШ №2  Лапицький Віталій та учениця Вараської гімназії Фунтікова Софія  були чарівними ведучими міського свята німецької мови.

У конкурсі читців-декламаторів німецької поезії взяли участь гімназисти: Лишканець Сергій (11-А клас) – вірш  Й. В. Гете «Gegenseitig»; Каліновська Маргарита (10-А клас) – вірш Й. В. Гете «An den Frühling»; Шпаківська Катерина (10-А клас) – вірш Й. В. Гете «Gefunden».

Учні 5-х та 6-х класів подарували гостям свята чудовий флешмоб «Fliegerlied» (керівник Банацька Н. О.). Водько Юлія (11-А клас) майстерно виконала під гітару німецьку пісню «Flles leuchtet».

Ігнатюк Анастасія та Федорук Ліза (вмілі майстри боді-арту)  радо фарбували прапорці України та Німеччини всім бажаючим учасникам свята.

Учні 9-х класів Адамович Влада, Луницька Таїсія, Ткач Вікторія підготували для присутніх на святі фотозону, тому всі бажаючі зробили цікаві фото на згадку.

Учні гімназії взяли активну участь у ярмарці «Кулінарні традиції Німеччини». Учні 5-10 класів та вчитель німецької мови Климович С. П. приготували смачну німецьку та українську випічку. Ввічливі «продавці» мали можливість запропонувати гостям смачні німецькі та українські смаколики. Кошти, зібрані на ярмарку, гімназисти  передали учневі гімназії Черняховичу Михайлу, який проходить реабілітацію після лікування.

Всі присутні на святі гімназисти  були активними учасниками цього заходу. Вони продемонстрували свої  творчі навички та хороші знання, взяли участь у активному, емоційному спілкуванні з однолітками та дорослими. Міське свято німецької мови допомогло учасникам та гостям збагнути неповторність української та німецької мов, познайомитися з цікавими  європейськими традиціями.

Німецька мова – це освітній міст для українських учнів, які мають на меті здобуття європейської освіти у вищих навчальних закладах європейських держав! Знання німецької мови – це можливість відкрити для себе новий світ, нову культуру, краще зрозуміти один одного!