Шановні учні, вчителі та батьки ! 

Нажаль, ми з вами переживаємо не прості часи. Впевнена, що у здоров’ї і гідно пройдемо дані випробування. Але для того, щоб у нас все було добре, потрібно об‘єднати свої зусилля, можливо допомогти один одному, а основне навчитися комунікувати один з одним у незвичному режимі. 

Звертаюся до батьків наших учнів.

Перш за все, любі наші батьки, напевно чи не у найскладніших умовах перебуваєте ви. Тому, що дехто з вас ще ходить на роботу, а дехто  працюєте дистанційно і на ваші плечі впала велика відповідальність, перш за все, підтримки психологічного стану ваших діток і продовження навчання.     

Саме ви, повинні стати тим ланцюжком між вчителем та вашою дитиною, щоб налагодити контакт та виконання завдань для освоєння програми. 

Тільки ви, знайдете правильну відповідь на питання вашої дитини (навіть коли питання будуть з предмета, з якого ви не зовсім компетентні).

Тільки ви, заспокоїте свою дитину, якщо раптом у неї щось не буде вдаватися відразу.

Саме зараз,  можна частіше розмовляти з дітьми, обіймати, говорити про свою безмежну любов до них, разом зготувати вечерю чи подивитися фільм. 

Наші вчителі дистанційно працюють ще з перших днів карантину, освоюючи різні платформи.  А з 30.03.2020 року ми починаємо працювати посиленому режимі, враховуючи розклад, регламент уроку і програму. Основна платформа, де працюють вчителі – це Google Classroom, на якій використовують різні програми для навчання.

Як користуватись Google Classroom з комп’ютера. Відео для учнів

Як користуватись Google Classroom із смартфона. Відео для учнів

Корисно знати, що 26 березня 2020 року, повідомила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій під час онлайн-трансляції на Facebook-сторінці МОН.

“Карантин продовжено – до 24 квітня навчання точно триває за дистанційною формою. Сподіваємось на краще і що карантин закінчиться 24 квітня, але ми маємо бути готові до різних варіантів розвитку подій. Тому МОН розробило два сценарії, зважаючи на ситуацію з карантином”, – зазначила Любомира Мандзій. 

ПЕРШИЙ СЦЕНАРІЙ: КАРАНТИН ЗАВЕРШУЄТЬСЯ ДО 1 ТИЖНЯ ЧЕРВНЯ

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня – коригують пробіли в програмі, готуються до ЗНО.

ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомі наприкінці липня.

Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

ДРУГИЙ СЦЕНАРІЙ: КАРАНТИН ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ДО ПОЧАТКУ СЕРПНЯ

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. У 2020-2021 навчальному році перший місяць навчання буде коригуючим. Вчителі повинні будуть здійснити зріз знань, ідентифікувати теми, за якими є пробіли, та компенсувати їх упродовж першого місяця навчання. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня.

ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня. 

Вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться з 1 вересня.

За обох сценаріїв: 

Через епідеміологічну ситуацію буде скасовано державну підсумкову атестацію у 4 та 9 класах. 

Також 15 квітня буде оприлюднено онлайн-пробне ЗНО з усіма необхідними поясненнями. Учасники також зможуть потренуватися, отримавши онлайн-тестовий зошит. 

Однак напередодні тестування усім, хто зареєструвався і заплатив за послугу, буде надано можливість скласти пробне тестування очно. Дата проведення пробного ЗНО залежить від терміну карантину.

Нагадаємо, загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. 

Також за її словами, якщо навчальний рік в Україні буде продовжений і учні відновлять навчання у школах у травні або у червні, освітній процес  буде триватиме до 1 липня.

Навчальний рік для випускників 11 класів триватиме до моменту видачі їм документів про освіту

Звертаюся до учнів.

Любі наші діти! Знаю, що у вас зараз не аби який період у житті. 

Пам’ятайте, що більшої підтримки, як батьківська, не існує. І повірте, що саме вони зроблять для вас все необхідне, щоб ваше майбутнє було якнайкращим. 

Але ви повинні знати, що саме ваша праця лежить в основі вашого успіху. Дистанційне навчання для вас буде одним з цікавих методів навчання, а проблема тільки у тому, що ви не бачите своїх однокласників та друзів, що є важливим у вашому розвитку. Але ми всі розуміємо, що цей карантин тимчасовий. Вже скоро ми повернемося до звичного режиму роботи. Використайте цей час корисно!!! 

Прохання до вас буде одне. Вчасно виконуйте завдання, бо це є ваш обов’язок.  І не думайте, що вчитель повинен стояти на контролі вашого виконання, ви самі повинні навчитися контролювати себе, для успішного майбутнього. Успішність виконання ваших завдань покажуть контрольні зрізи, які вас зустрінуть у перші дні після карантину, де з’ясуються всі прогалини у вашому дистанційному навчанні. 

Любі наші одинадцятикласники!!! Знаю, що тривожності у ваших серцях хватає, адже ви стоїте перед воротами, які скоро відкриються і треба буде обирати дорогу. Ви здасте гарно ЗНО і все буде добре, бо ви зараз плідно працюєте над цим.

Тому бажаю здоров’я та успіху .

Звертаюся до вчителів

Шановні колеги, перед вами завдань багато, першим з яких бути здоровим. Бо хто, як не ви несете той багаж знань, яким невпинно ділитеся зі своїми учнями. Зараз вам треба чітко розподілити теми, які ви зможете опрацювати дистанційно. Доведеться змінити календарні плани. Зараз ви нотуєте ті теми, що опрацьовуєте дистанційно. Не забувайте про академічну свободу вчителя. Можливо, наголошую, МОЖЛИВО, буде потреба їх записати у журнал як дистанційну роботу, але наразі міністерством розробляється положення про дистанційне навчання де буде вказано про журнал. Зараз ви облікуєте все у своїх календарних планах. Це ж стосується і оцінок, які ви ставите на платформі. ОБОВ’ЯЗКОВО, прочитайте у даному тексті вище два сценарії, що розробило МОН і оголосила в.о.міністра освіти Любомира Манзій. Всі питання, що стосуються дистанційного навчання активно обговорюються у групі “Гімназійна родина” Окрема подяка вчителям інформатики за допомогу всім учасникам освітнього процесу

З повагою до вас, заступник директора Наталія МАЦІЄВСЬКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *