Пт. Бер 29th, 2024

День ООН – це день народження Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН.

24 жовтня 1945 р., після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, офіційно створено Організацію Об’єднаних Націй. У 1971 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, у якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. За словами Генерального секретаря, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.

В Вараській гімназії був проведений ряд заходів присвячений цьому дню, а саме:

1. Виготовлення листівок та постерів до Дня ООН.
2. Підготовка відеорепортажів.

Коли я після школи «сиджу в телефоні», мама говорить, що я дарма трачу час. Чомусь всі дорослі думають, що там можна тільки грати або дивитись непотрібні відео.
Часто мама говорить до тата: «Саша, подивись, що Тарас в телефоні дивиться». Цього разу я переглядав матеріал про різні організації міжнародного значення (і нікого не боявся), мені стало цікаво, як Україна представлена на міжнародній арені. Тато теж, коли має вільний час, може «підсісти» на щось документальне, тому далі ми вже вдвох дивилися. Найбільше нас зацікавив матеріал про Організацію Об’єднаних Націй, скорочено ООН. Вона створена ще у 1945 році, щоб зберігати мир у всьому світі і розвивати співробітництво між державами. Україна, тоді УРСР, була співзасновницею.
А з 1991 року наша держава визначила для себе пріоритетною участь у тому, чим займається ООН.
Ще багато чого ми переглянули з татом в інтернеті про специфіку роботи організації, про роль сучасної України, про українців, які були представниками нашої держави в ООН в різний час.
Знаєте, я зробив для себе висновок: на просторах інтернету можна знайти для себе багато цікавого матеріалу, який можна переглядати разом з батьками, а потім обговорювати. І мама не буде сердитись, що я «забиваю» голову чимось непотрібним.

Юсин Тарас, 8-Б клас
Газета “Гімназист” #День ООН